CASE STUDY

Pliszka inżyniering przeciwpożarowy

Firma PLISZKA powstała w 1989 roku. 30-letnie doświadczenie i wiele zrealizowanych inwestycji sprawiły, że cieszą się opinią eksperta w zakresie inżynieringu przeciwpożarowego.

NASZE ZADANIE

Zostaliśmy poproszeni przez firmę Pliszka o stworzenie profesjonalnych wizualizacji systemów przeciwpożarowych, które docelowo używane będą w materiałach promocyjnych.

CELE DO ZREALIZOWANIA

Naszym zadaniem było przedstawienie produktów w czystej, czytelnej formie. Zamiast fotorealistycznych zdjęć, produkty miały być prezentowane w postaci schematycznych wizualizacji z zachowaniem wszystkich wymiarów.

PROCES TWORZENIA PROJEKTÓW 3D

I Etap – Przekazanie zdjęć i opisów działania.

Klient dostarczył nam zdjęcia oraz opisy produktów, z których stworzyliśmy uproszczone materiały referencyjne w środowisku 3D.

II Etap – Tworzenie modeli 3D.

Na podstawie materiałów referencyjnych stworzyliśmy modele produktów z zachowaniem realnych wymiarów i proporcji.

III Etap – Ustawienia kamery.

Gdy uzyskaliśmy satysfakcjonujący efekt poprzedniego etapu, zajęliśmy się optycznymi parametrami obiektywu. Dla zwiększenia czytelności grafiki, obiekty ustawiliśmy na tryb izometryczny czyli z pominięciem głębi przestrzeni.

IV Etap – Konsultacje i poprawki.
Każdą stworzoną grafikę konsultowaliśmy z klientem po czym nanosiliśmy ewentualne poprawki.

EFEKTY

Powstałe grafiki są czytelne i wpasowują się w estetykę firmy. Projekty zostały wykorzystane m.in. na stronie internetowej.