CASE STUDY

HERZINVEST

Firma Herzinvest spełnia pragnienia klientów, którzy chcieliby zamieszkać w wyjątkowym, komfortowym domu na lata. Jednocześnie realizuje nowoczesne, zgodne z wysokimi standardami projekty. Do budowania podchodzą z sercem i z głową oraz z dbałością o szczegóły. W swoich inwestycjach korzystają z najlepszych dostępnych materiałów. Tak samo traktują swoje materiały promocyjne.

NASZE ZADANIE

Powierzono nam stworzenie fotorealistycznych renderów mieszkań, które przedstawią potencjał nowo-powstałych budynków. WIzualizacje mają zachęcić wszystkich potencjalnych klientów chcących stworzyć wygodny, ekskluzywny dom w zaciszu Starszyńskich pól i lasów.

CELE DO ZREALIZOWANIA

Przy projektowaniu wnętrz, sięgnęliśmy po materiały z najwyższej półki dlatego priorytetem stało się jak najwierniejsze odwzorowanie ich w projekcie 3D. Efekt końcowy ma być maksymalnie zbliżony do jakości fotograficznej by osoby zainteresowane otrzymały zdjęcie swojego wymarzonego przyszłego wnętrza, a nie schemat architektoniczny.

PROCES TWORZENIA PROJEKTÓW 3D

I Etap Analiza schematów i tworzenie szkieletu pomieszczeń.

Projekt zaczęliśmy od dokładnego przeanalizowania schematów architektonicznych, a następnie stworzyliśmy uproszczone materiały referencyjne w środowisku 3D. Następnie na ich podstawie wymodelowaliśmy ściany, okna, schody i wejścia.

II Etap – Projekt wystroju.

Zlecenie obejmowało wizualizację trzech pokoi: kuchni, salonu oraz sypialni. Do kuchni dostaliśmy wcześniej przygotowany projekt wnętrza, a do pozostałych dwóch stworzyliśmy własną koncepcję. Po zaprojektowaniu wnętrz zajęliśmy sie gromadzeniem modeli, ich modyfikacją oraz tworzeniem własnych. Po umieszczeniu wszystkich modeli w pokojach przeszliśmy do teksturowania oraz nadawania materiałów. Jest to najbardziej istotny proces dla fotorealizmu końcowego renderu. Materiał każdego elementu (obicia mebli, drewno, metal szkło itp.) zostały stworzone na postawie zdjęć oraz wartości fizycznych (np. szkło, metal).

III Etap – Ustawienia sceny.

Mając gotowe pomieszczenia, zaczęliśmy proces oświetlania sceny. Tak jak podczas tradycyjnej sesji fotograficznej, skupiliśmy światła na najciekawszych elementach wnętrza. W przeciwieństwie do tradycyjnej sesji, mieliśmy w pełni władzę nad każdym aspektem oświetlenia łącznie z porą dnia, kątem padania promieni słonecznych czy współczynnikiem załamania światła szyb w oknach.

IV Etap – Renderowanie i postprodukcja.

Gdy uzyskaliśmy satysfakcjonujący efekt wcześniejszych etapów, zajęliśmy się optycznymi parametrami obiektywu. Z gotowej trójwymiarowej sceny stworzyliśmy statyczny obraz w procesie renderowania. Obraz, który powstał poddaliśmy obróbce graficznej takiej jak podczas retuszowania zdjęć.

EFEKTY

Przygotowane przez nas projekty spełniły oczekiwania zarówno klienta jak i nasze. Jesteśmy zadowoleni z efektów, a w procesie realizacji zdobyliśmy dużo doświadczenia.